چگونه تردد افراد به سازمان را کنترل کنیم؟

چگونه تردد افراد به سازمان را کنترل کنیم؟

همیشه برقراری امنیت و مدیریت کنترل تردد افراد در سازمان های بزرگ یا مکان های پر رفت و آمد یکی از دغدغه های اصلی مدیران حراست آن مجموعه است. به کارگیری گیت کنترل تردد، می تواند به حفظ حریم خصوصی افراد و همچنین حفظ ایمنی مجموعه کمک کند. گیت های کنترل تردد انواع متفاوتی دارند که می توان آنها را بر اساس نوع معماری فضای ورودی سازمان و یا مورد استفاده و استراتژی مدیریت ورود و خروج افراد از مجموعه، تقسیم بندی کرد.

انواع گیت کنترل تردد، می توانند کاربردهای متفاوتی داشته باشند که در این مطلب آنها را بررسی می کنیم. با ما همراه باشید تا پس از خواندن این مطلب، با توجه به نوع نیازتان، بتوانید گیت کنترل تردد مناسب مجموعه خود را انتخاب کنید.

کاربرد گیت کنترل تردد

کنترل تردد و حفاظت فیزیکی در سازمان های بزرگ، با انتخاب یک گیت کنترل تردد مناسب می تواند به کاری آسان بدل شود. نصب دستگاه گیت کنترل تردد در کنار به کارگیری دستگاه های حضور غیاب اثر انگشتی، دستگاه های کنترل تردد تشخیص چهره و یا دستگاه های حضور غیاب کارتی می تواند یک سیستم کنترل تردد کامل و بی نقص برای یک مجموعه بسازد.

انواع گیت کنترل تردد

گیت کنترل تردد سه شاخه یا سه میله

یکی از انواع دستگاه های کنترل تردد، گیت های سه شاخه یا میله هستند. این نوع گیت ها از سه میله تشکیل شده اند که با تایید امکان ورود فرد، قفل آن باز شده و فقط به یک جهت به چرخش در می آیند. برای رد شدن از این نوع گیت، با فشار پا به شاخه بالایی اجازه عبور به افراد داده می شود. و وقتی شاخه اول پایین می آید، شاخه بعدی به سمت بالا حرکت می کند تا مانع ورود فرد دوم شود.

این نوع گیت ها می توانند به برقراری نظم و امنیت در ورود و خروج افراد در ادارات، ساختمان های صنعتی، مجموعه های ورزشی و سازمان های پر رفت و آمد کمک شایانی کند. زیرا در صورت شلوغی و افزایش تعداد افراد، می تواند هجوم جمعیت را کنترل کند.

گیت کنترل ترددحضور نگهبان حراست در کنار این گیت ها می تواند امنیت را تضمین کند. سه اهرمی

نکته قابل توجه در انتخاب این نوع گیت کنترل تردد، این است که ابعاد این دستگاه به صورتی است که امکان دارد افرادی بتوانند از روی آن بپرند و وارد مجموعه شوند. به همین دلیل، حضور نگهبان حراست در کنار این گیت ها می تواند امنیت را تضمین کند.

گیت کنترل تردد شیشه ای اسلایدی

گیت کنترل تردد شیشه ای اسلایدی، علاوه بر ایجاد نظم و امنیت، ظاهری زیبا و مرتب به ورودی مجموعه می بخشد. این نوع گیت کنترل تردد دارای پایه هایی ثابت و محکم است که معمولا از جنس مواد سخت مانند فلز آهن ساخته شده است. درهای این نوع گیت کنترل تردد از شیشه ساخته شده است و نحوه قرار‌گیری آنها به صورت خطی می باشد. این درها به وسیله موتورهای متحرک باز و بسته می‌ شوند.

کاربرد این نوع گیت کنترل تردد، بیشتر برای نظم دهی به ورود و خروج افراد است.

کاربرد این نوع گیت کنترل تردد، بیشتر برای نظم دهی به ورود و خروج افراد است. با توجه به نوع معماری فضای ورودی مجموعه، می توان چند گیت تردد شیشه ای را به صورت یک ردیف در کنار یکدیگر قرار داد. این گیت ها گزینه مناسبی برای کنترل رفت و آمد افراد در مکان هایی مثل ایستگاه های مترو، قطار و فرودگاه ها هستند. البته در موارد خاص می توان در کنار این گیت ها از دستگاه هایی با نرم افزارهای اختصاصی جهت کنترل بلیط یا مشخصات فرد در حال ورود یا خروج استفاده کرد. مانند چیزی که در ایستگاه های مترو استفاده می شود.

گیت کنترل تردد فلپ

گیت کنترل تردد فلپ با مکانیزم لولایی برای کنترل تردد افرادی که از ویلچر استفاده می کنند یا باری مانند چرخ دستی یا کالسکه به همراه دارند، گزینه بسیار مناسبی است. این نوع گیت ها، از پره هایی برای انسداد مسیر تردد استفاده می کنند که از طریق لولا باز و بسته می شود. جنس پره های این گیت ها عموماً از شیشه است ولی قابل تعویض و استفاده از متریال های مختلف نیز می باشند.

یکی دیگر از مزایای قابل توجه این گیت ها می توان به افزایش عرض مسیر تردد و استفاده از از باله هایی با عرض بیشتر اشاره کرد.

این نوع گیت کنترل تردد برای مکان هایی مانند فروشگاه ها، فرودگاه ها و اماکنی که احتمال تردد افراد معلول وجود دارد بهترین گزینه می باشد.

این نوع گیت کنترل تردد برای مکان هایی مانند فروشگاه ها، فرودگاه ها و اماکنی که احتمال تردد افراد معلول وجود دارد بهترین گزینه می باشد. از گیت فلپ با پره های شیشه ای بیشتر برای مکان های عمومی و تفریحی و از گیت فلپ با پره های فلزی برای اماکن صنعتی و کارخانجات استفاده می شود. البته این مورد کاملا به سلیقه و نوع معماری مجموعه مربوط است.

گیت کنترل تردد امنیتی یا تمام قد

اگر مجموعه ای دارید که کنترل تردد امنیتی در آن برایتان بسیار اهمیت دارد، و یا مسئولیت حفاظت فیزیکی از مجموعه ای را بر عهده دارید که کنترل ورودی و خروجی آن باید در فضای باز واقع شود، گیت کنترل تردد امنیتی یا تمام قد، گزینه ای مناسب برای شماست. این نوع گیت برای کنترل ترددهای غیر مجاز بسیار مورد اعتماد است و با وجود آن، برای کنترل کامل تردد افراد نیازی به نیروی انسانی وجود نخواهد داشت.

این نوع گیت با تمام دستگاه های کنترل دسترسی مانند کارت خوان، اثر انگشت و تشخیص چهره قابل اتصال بوده و با ثبت ورود و خروج افراد قابلیت ارائه گزارشات پیشرفته ای از جمله میزان حضور، مرخصی ساعتی و غیره را دارا می باشد.

این نوع گیت کنترل تردد برای سازمان های بزرگ، نمايشگاه ها، کارخانجات و دیگر مراکزی که نیاز به کنترل تردد حساس تر دارند مناسب است.

این نوع گیت کنترل تردد برای سازمان های بزرگ، نمايشگاه ها، کارخانجات و دیگر مراکزی که نیاز به کنترل تردد حساس تر دارند مناسب است.

گیت کنترل تردد گردان

یکی از زیباترین گیت های کنترل تردد، گیت های گردان هستند. این نوع گیت ها بیشتر برای ایجاد نظم در ورود و خروج افراد استفاده می شود. این گیت ها با توجه به ساختار و زیبایی ظاهری که دارند، توجه مشتریان زیادی را به خود جلب می کنند و برای مجموعه جذابیت ظاهری ایجاد می کنند.

این گیت ها از جنس فلز خاص و شیشه می‌باشند که دارای یک میله مرکزی بوده و سه باله با زاویه ۱۲۰ درجه نسبت به یکدیگر، به میله مرکزی متصل هستند. هنگامی که فرد در داخل محور قرار می گیرد، با نیرویی که به باله ها وارد می کند باله ها را به حرکت در آورده و از یک طرف به طرف دیگر هدایت می شود.

این نوع گیت ها برای اماکنی استفاده می شوند که بیشتر از برقراری امنیت در هنگام ورود و خروج، نیاز به ایجاد نظم و زیبایی ظاهری در بخش ورودی و خروجی  مجموعه دارند.

این نوع گیت ها برای اماکنی استفاده می شوند که بیشتر از برقراری امنیت در هنگام ورود و خروج، نیاز به ایجاد نظم و زیبایی ظاهری در بخش ورودی و خروجی  مجموعه دارند. زیرا کاربرد این نوع گیت کنترل تردد در برقراری امنیت به مراتب کمتر از دیگر انواع آن است.

گیت کنترل تردد کشویی

این نوع گیت از پایه های فلزی محکم و درب های شیشه ای ساخته می‌ شود. جهت حرکت درها از بالا به پایین و بالعکس می باشد. وقتی این در ها به سمت پایین حرکت می کنند، به فرد اجازه عبور داده می شود و بازگشت آنها به حالت اولیه مانع از تردد فرد می شود.

اجزای این نوع گیت کنترل تردد، امکان شخصی سازی در ساختار پره ها را دارد و می توان متریال آن را با توجه به نیاز و سلیقه انتخاب کرد. همچنین امکان اتصال این نوع گیت ها به کارت خوان، دستگاه حضور غیاب اثر انگشت و تشخیص چهره نیز وجود دارد.

گیت کنترل تردد کشویی

این اعلان را به اشتراک گذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *