حفاظت از انبارها و پروژه های عمرانی

اهمیت حفاظت از انبارها و پروژه های عمرانی

انبارها و پروژه های عمرانی به دلیل بزرگ بودن محیط و حجم بالای وسایل و تجهیزات و قیمت بالای آن ها، یکی از پر ریسک ترین مکان ها برای سرقت و عملیات های خرابکارانه هستند.

برای پروژه های بزرگ عمرانی همیشه تجهیزات خاص و کمیاب و مصالح زیادی مورد استفاده قرار می گیرد و این یعنی حجم سرمایه زیادی در سایت های عمرانی قرار دارد. تامین امنیت این سایت ها همیشه از اصول اساسی و اولیه راه اندازی پروژه ها است.

به دلیل بزرگی تجهیزات امکان نگهداری آن ها در انبار وجود ندارد، همچنین همه مصالح را نیز نمی توان در انبار نگهداری کرد پس باید برای حفظ آن ها از خطراتی مثل سرقت یا حتی تغییرات آب و هوایی چاره ای اندیشید.

وظایف نگهبان انبار چیست؟

به دلیل اهمیت بالای انبارها، مالکان انبارها روش هایی را برای تامین امنیت و حفظ و حراست از انبار خود اتخاد می کنند. استفاده از نگهبان و نیروی امنیتی یکی از این روش هاست. وظایف نگهبان برای کاهش خطرات احتمالی در انبار عبارتند از:

  1. کنترل دسترسی: بررسی اینکه چه کسانی از پرسنل ویا پیمانکاران حق ورود و خروج به انبارها را دارند.
  2. نظارت بر تجهیرات امنیتی:  با استفاده از دوربین های مداربسته می توان میزان دسترسی افراد در سطح انبارهای بزرگ را کنترل کرد.
  3. نظارت بر ورود و خروج وسایل نقلیه: استفاده از وسایل باربری برای انتقال مواد در انبارها کاری رایج اما پرخطر است. در هنگام اجرای این عملیات ها باید کنترل های لازم برای اطمینان از امینت انبار توسط نگهبان انجام شود.
  4. تهیه گزارش روزانه: برای اطلاع مافوق، نگهبان ها باید به طور روزانه گزارشی از وضعیت امنیت انبارها تهیه کنند و آن را به مافوق خود تحویل دهند.

وظایف نگهبان پروژه های عمرانی چیست؟

دلایل زیادی برای بهره گیری از یک تیم امنیتی برای پروژه های عمرانی وجود دارد. مهمترین آن ها به شرح زیر است:

  1. حفاظت از تجهیزات و مصالح: فرقی نمی کند که پروژه عمرانی شما یک ساختمان مسکونی باشد یا یک پروژه بزرگ تجاری. تجهیزات و مصالحی که در سایت عمرانی شما قرار دارد میلیون ها تومان ارزش دارند. تیم امنیتی امین حافظ میهن، از هرگونه آسیب به اموال شما در انبارها و پروژه های عمرانی و یا سرقت تجهیزات جلوگیری می کند.
  2. خدمات اضطراری: امکان وقوع موقعیت های اضطراری در هر زمانی از شبانه روز وجود دارد. برای جلوگیری از این مشکلات تیم امنیتی ما در هر ساعت بر سایت پروژه نظارت خواهد داشت.
  3. جلوگیری از ورود غیر مجاز: همواره افرادی وجود دارند که به صورت غیر مجاز یا برای دزدی اموال و یا صرفا برای تماشا وارد محوطه سایت عمرانی شوند. یکی از اهداف تیم حفاظتی امین حافظ میهن جلوگیری از ورود افراد غیر مجاز به داخل انبارها و پروژه های عمرانی است.
  4. کاهش آسیب های ناشی از تغییرات آب و هوا: به دلیل بزرگ بودن تجهیزات عمرانی امکان انتقال آن ها به انبارهای سرپوشیده وجود ندارد. همچنین مصالحی که بعد از اتمام کار روزانه در سطح سایت باقی می مانند را نمی توان جمع آوری و به انبار منتقل کرد. در این شرایط از آسیب های احتمالی می توان به تغییرات آب و هوا اشاره کرد. با تدارکات خاصی که تیم مراقبتی امین حافظ میهن فراهم کرده است، میزان آسیب ناشی از تغییرات آب و هوایی در سایت عمرانی شما به حداقل خواهد رسید.
  5. کاهش یا جلوگیری از آسیب های ناشی از تصادفات: همیشه در محل پروژه های عمرانی تصادفاتی اتفاق می افتد. برای شناسایی این موقعیت ها و جلوگیری از وقوع تصادفات و یا به حداقل رساندن آسیب های احتمالی تیم حفاظتی ما در محل به کمک شما خواهد آمد. این همکاری می تواند ضمن محافظت از کارگران در محل ساخت و ساز شما، به کاهش هزینه و مسئولیت شرکت شما نیز کمک کند.

اهمیت استفاده از نیروی نگهبان برای پروژه های عمرانی

بسیاری از شرکت ها استفاده از تیم حفاظتی را برای پروژه های عمرانی امری بیهوده می دانند. اما بدون داشتن تیم امنیتی و حفاظتی، تمام پروژه شما در معرض خطر است. فقط یک سرقت و یا عملیات خرابکارانه می تواند میلیاردها تومن به شما آسیب بزند. پس با استفاده از یک تیم تخصصی برای حفاظت و مراقبت از پروژه می توان از ضررهای بسیاری جلوگیری کرد.

از دیگر مزایای استفاده از تیم حفاظتی، پیشروی پروژه بر اساس زمانبندی آن است. زمانی که پروژه عمرانی شما از خطراتی مثل سرقت، ورودهای غیر مجاز، تصادف و … ایمن باشد، مدیران پروژه می توانند فقط بر روی زمانبندی و اجرای صحیح پروژه تمرکز کنند و دیگر نگران امنیت سایت و نیروهای خود نباشند.

تامین نیروی نگهبان برای انبارها و پروژه های عمرانی

موسسه حفاظتی و مراقبتی امین حافظ میهن برای ایجاد امنیت بیشتر، نیروهای متخصصی را در زمینه نگهداری و حراست از انبارها و پروژه های عمرانی آموزش داده است. برای تامین امنیت و نیروی نگهبان خود می توانید با مشاورین موسسه امین حافظ میهن در ارتباط باشید.