موتور گشت با تجهیزات

موتور گشت چیست؟

موتورگشت به طور کلی بخش جدایی ناپذیر هر رویدادی است. البته این امر در طول تاریخ تغییرات بسیاری کرده است، از پیاده سواران تا اسب سواران و اکنون نوبت اسکورت با خودروهای ضد گلوله و نگهبانان موتورسوار است.

اسکورت یک فرد برای کمک به شخص و یا گروهی مهم است که به صورت ایمن و سریع از مکانی به مکان دیگر منتقل شوند. ماموران اسکورت باید نسبت به حرکت ایمن سایر وسایل نقلیه تیم اسکورت و تامین امنیت یکدیگر نیز احساس مسئولیت کنند.

وظایف موتور گشت چیست؟

وظایف موتور گشت در بسیاری از اوقات به صورت عادی است به عنوان مثال گشت زنی معمولی قبل و بعد از یک رویداد. اما در حالت کلی وظیفه موتورگشت کنترل ترافیک و تامین امنیت افراد در طول سفر است.

عموما دو یا سه موتورگشت برای تامین امنیت افراد یا خودروهای مهم کافی است اما امکان افزایش این تعداد بنا به درخواست مشتریان وجود دارد. رانندگان خودروها و نیروهای اسکورت می توانند پیش از ماموریت با یکدیگر در مورد نحوه اجرای اسکورت، مسیر حرکت و … به توافق برسند.

از خدمت موتور گشت در موارد متعددی می توان بهره برد اما مهم ترین آن ها عبارتند از:

  • اسکورت مقامات و افراد مهم
  • اسکورت ماشین حمل پول
  • اسکورت رویدادها نظیر رژه ها و جشنواره ها
  • اسکورت مراسم ها مانند عروسی و تدفین

تدوین برنامه ترافیک

موتور گشت یا اسکورت ها با توجه به شرایط با رعایت کلیه قوانین راهنمایی و رانندگی با ترافیک عادی گردش می کنند، اما برخی دیگر از موتورگشت ها موظف هستند با سرعت زیاد حرکت کنند، از این رو برخی از مسیرها برای عبور کاروان های امنیتی بسته می شود.

در اوایل برنامه ریزی یک رویداد، موسسه ارائه دهنده خدمت باید تصمیم بگیرد که اسکورت با گردش ترافیکی و رعایت کلیه قوانین حرکت کند یا نیاز به کنترل ترافیک دارند. بعضی اوقات با افزایش تعداد اسکورت ها، رعایت قوانین کاری غیرممکن است و باید طرحی برای کنترل ترافیک تدوین شود.

تامین خدمت موتور گشت

موسسه حفاظتی و مراقبتی امین حافظ میهن برای ارائه خدمت موتور گشت به مشتریان آماده همکاری است. این موسسه با بهره گیری از مشاوران و متخصصان، زیر نظر پلیس پیشگیری و انتظام جمهوری اسلامی ایران، اقدام به آموزش و تربیت نیروهای حفاظتی و امنیتی کرده است.

از جمله نیروهای آموزش دیده در موسسه امین حافظ میهن، نیروهای گشت موتوری هستند. این موسسه با تامین تجهیزات موردنیاز خدمت موتورگشت، نظیر خودرو و موتور سیکلت و تجهیزات امنیتی و دفاعی، در جهت رفع تمامی نیازهای حفاظتی و مراقبتی شما تلاش می کند.

 

خدمات مرتبط